Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 14-20 listopada 2016r.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, przedsiębiorczość i aktywną postawę wobec biznesowych inicjatyw. Co roku ŚTP współtworzą firmy, organizacje pozarządowe, instytucje państwowe, uczelnie wyższe i osoby prywatne, które chcą podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości organizowany jest od 2008 roku, w 160 krajach świata. Działania pomagają zdobyć wiedzę z zakresu prowadzenia i rozwijania działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, rozwijania start-upów, powrotu na rynek pracy, negocjowania z pracodawcą, budowania własnej marki i wielu innych.

Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży w ramach ŚTP organizuje szereg inicjatyw dla uczniów poznańskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

            W dniach 14-16.11.2016 r. odbędą się Gry strategiczne pod kierunkiem pani prof. dr hab. Aleksandry Gaweł, prof. zw. Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Uczniowie przez dwa dni będą pokonywać kolejne etapy gry, której celem jest uruchomienie i prowadzenie wirtualnego przedsiębiorstwa z branży Health & Fitness. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody.

15 listopada br. zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych na Planszówkowe pertraktacje czyli rozwijanie kompetencji podejmowania decyzji w siedzibie CDZdM przy ulicy Działyńskich 4/5 oraz na VI Poznański wykład o przedsiębiorczości – Jak przekuć pasję na interes i ciekawe życie? – Tym razem prelegentem będzie pan Marcin Kwaśniewski – prezes firm Milo, Trafo Base Camp i Transformator. Wykład odbędzie się o godz. 11:00 w sali wykładowej R340 III piętro Collegium Da Vinci przy ulicy gen. Tadeusza Kutrzeby 10.

17 listopada 2016 r.odbędzie się turniej gier planszowych dla uczniów szkół gimnazjalnych. Planszówkowe konfrontacje czyli o sprycie, inteligencji i ryzyku inaczej. Dzięki uczestnictwu, oprócz przyjemności płynącej z samego grania, uczniowie będą mieli możliwość dokonania refleksji odnośnie swojego stylu podejmowania decyzji, reagowania w nowych sytuacjach,odnoszenia sukcesów czy porażek.