Poznański Dzień Energii 2017- piknik rodzinny

Już wkrótce – w sobotę 9 września 2017r. w Parku Kasprowicza przy Hali Widowiskowo – Sportowej Arena – kilka dni po rozpoczęciu roku szkolnego serdecznie zapraszamy na II edycję pikniku rodzinnego organizowanego w ramach Poznańskiego Dnia Energii.

Ponownie chcemy udowodnić, że o ważnych tematach można rozmawiać w sposób, który będzie przyjazny dla wszystkich  – nie tylko ekspertów i naukowców. Poprzez dobrą zabawę chcemy wymienić się z Wami doświadczeniami w zakresie racjonalnego wykorzystywania energii w naszym codziennym życiu. Wiemy bowiem, że niewielkie zmiany w naszym codziennym zachowaniu mogą przyczynić się do tego, że sensowne wykorzystywanie źródeł energii wpłynie na jakość naszego środowiska , poprawę komfortu życiowego i co nie mniej ważne  – szczególnie w znanym z oszczędności Poznaniu – grubość portfela!!

Mając na uwadze ubiegłoroczne doświadczenia przygotowaliśmy dla wszystkich uczestników tego wydarzenia moc atrakcji, w tym: warsztaty recyklingowe, konkursy z nagrodami, energorower, pokazy taneczne, kącik dla dzieci, zawody sportowe, stoiska specjalistów, przejażdżki samochodem elektrycznym i wiele innych..

Finałem tego festiwalu energii będzie koncert Eweliny Lisowskiej i pokaz iluminacji świetlnych na Arenie.

Startujemy o 14:00, a kończymy około 20:30.

Serdecznie zapraszamy!!

Urząd Miasta Poznania

 

Aktualne informacje na temat Poznańskiego Dnia Energii możecie śledzić na: