Gra Miejska

DSCN5183W dniu 11.10.2014 o godzinie 10.00 w Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży w Poznaniu rozpoczęła się gra miejska na temat przedsiębiorczości pod nazwą „Biznesowa rozgrywka”, w której wzięli udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Każdy z uczestników otrzymał pakiet startowy, który zawierał koszulkę „szklak mnie trafił”, kompas, napój i batona w razie spadku energii.

Gra miejska została podzielona na dwa etapy. Podczas pierwszego etapu uczestnicy przeszli przyspieszony kurs internetowy zakładania i prowadzenia firmy, który trwał od 6 do 9 października. Zadaniem graczy było stworzenie koncepcji firmy (pomysłu na firmę) i strony internetowej firmy. 
Podczas drugiego etapu uczestnicy mając do dyspozycji mapę, kompas i instrukcję poruszali się pomiędzy stanowiskami zlokalizowanymi w przestrzeni miejskiej (miasta Poznania), na których zdobywali punkty, rozwiązując zadania o tematyce przedsiębiorczości. Rezultaty wypracowane przez uczniów zostały zaprezentowane podczas uroczystego zakończenia, które odbyło się o godzinie 13.15 w sali Białej Urzędu Miasta Poznania. Uczniowie otrzymali wyróżnienia i gratulacje z rąk pana Kazimierza Śliwińskiego – zastępcy Dyrektora Wydziału Działalności Gospodarczej.

W grze przewidziano dwa pierwsze miejsca w dwóch różnych kategoriach: gra miejska oraz nagroda publiczności. W obu z nich zwyciężyła drużyna „Lelewel Squad” z Zespołu Szkół Zawodowych nr 6 w Poznaniu. W pierwszej kategorii grupa zrealizowała 8 na 10 wyzwań czekających na nią w przestrzeni miejskiej, uzyskując 31 punktów. Natomiast w drugiej kategorii punkty przyznała publiczność
za stworzenie strategii marketingowej i prezentację firmy.  

 

Zwycięskie drużyny:

 • I miejsce – 31 punktów: zespół „Lelewel Squad” z Zespołu Szkół Zawodowych nr 6 w Poznaniu w składzie: Bartosz Dolata, Patryk Przydanek, Hubert Siłacz, Szymon Kostrzewa
 • II miejsce – 27 punktów: zespół „Jaguar” z Zespołu Szkół Zawodowych nr 6
  w Poznaniu w składzie: Hubert Boroń, Joanna Szurka, Weronika Krawczyk, Izabella Kowalak
 • III miejsce – 26 punktów zespół „ZSE nr 1” z Zespołu Szkół Elektrycznych nr 1
  w Poznaniu w składzie: Paweł Czaja, Wojciech Moliński, Krzysztof Ławicki

 

W grze wzięło udział 27 uczniów (16 chłopców, 11 dziewcząt) z 4  poznańskich szkół ponadgimnazjalnych: Zespół Szkół Zawodowych nr 6, Zespół Szkół Mechanicznych, Zespół Szkół Elektrycznych nr 1 i Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego.

 

Poniżej przedstawiamy wykaz poszczególnych stanowisk, które odwiedzali uczniowie w trakcie gry:

 • Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży – start i punkt wypełniania wniosku do założenia Własnej Działalności Gospodarczej,
 • Baszta w starych murach przy placu Wielkopolskim – gra memory ze skrótów
 • Fontanna na przeciwko Opery – społeczna odpowiedzialność biznesu
 • Hotel Bazar w Poznaniu – analiza SWOT pomysłu na biznes,
 • Kawiarnia Klub Teatr u Przyjaciół – rekrutacja pracownika – przeprowadzenie rozmowy rekrutacyjnej,
 • Obserwatorium Gospodarki i Rynku Pracy Aglomeracji Poznańskiej – formy prawne przedsiębiorstw,
 • Posąg Cegielskiego – pomysł na promocję firmy,
 • Skrzyżowanie ulic Szewskiej i Ślusarskiej – badanie rynku,
 • Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości –zdobycie dofinansowania na rozwój firmy,
 • Wyższa Szkoła Bankowa – księgowość: zadania matematyczne z księgowości.

 Organizator Gry Miejskiej:

 • Fundacja „Ekoton” 

Patron merytoryczny:

 • Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży w Poznaniu
 • Urząd Miasta Poznania

Gra została dofinansowana z budżetu Miasta Poznania

Sponsorzy Gry Miejskiej:

logo wgl

Gorąco dziękujemy wszystkim zespołom za aktywny udział w Grze Miejskiej pomimo dnia wolnego (sobota). Wsparcie i pomoc wolontariuszy jest nie oceniona i zawsze wysoko szanowana. Ponadto dziękujemy za pełne zaangażowanie nauczycieli przedsiębiorczości i pedagogów ze szkół, którzy uczestniczyli w grze miejskiej. 

DSCN0307 DSCN0318 DSCN0327 DSCN0331 DSCN0345 DSCN5199 - Kopia - Kopia - Kopia - Kopia - Kopia

plakatPragniemy zaprosić uczniów na grę miejską, która będzie miała miejsce 11 października w sobotę. 


Gra dedykowana jest uczniom 2 i 3 klas szkół ponadgimnazjalnych, którzy pragną poznać realia świata przedsiębiorców. Innowacyjna formuła gry miejskiej pozwala uczestnikom w sposób aktywny i pełen wrażeń zdobywać zarówno wiedzę jak i umiejętności przydatne przy zakładaniu i prowadzeniu firmy. W trakcie zabawy uczniowie poznają także tajniki start-upów internetowych i dowiedzą się jak aktywnie z nich korzystać. Gra odbywa się w przestrzeni miejskiej – uczniowie poruszają się pomiędzy stanowiskami, na których zdobywają punkty. To niezwykłe połączenie ruchu i rywalizacji sprawi, że zarówno samo wydarzenie jak i zdobyta w jego trakcie wiedza na długo zapadną w pamięci uczniów. Gra uroczyście zakończy się w sali Białej Urzędu Miasta. Planujemy grę realizować w godz. od 10.00 do 14.00. Każda ze zgłoszonych drużyn tydzień przed grą będzie miała możliwość przygotowania się merytorycznie dzięki uruchomionej platformie e-learningowej.

Zachęcamy do zgłaszania drużyn 3-5 osobowych do dnia 7 października. Liczba miejsc ograniczona. Każda szkoła może maksymalnie zgłosić dwa zespoły. 

Zgłoszenia przyjmujemy na stronie http://rozgrywka.biz.pl

Woda Góry Las – sponsorem Gry Miejskiej.

logo wgl
Pasjonaci outdooru – tak o sobie mówią.
Bycie aktywnym to nie jest pomysł. To styl bycia. Uprawianie turystyki pieszej, rowerowej, wspinaczki, kajakowanie, jazda na nartach, to oczywiście tylko niektóre z szerokiej gamy sposobów na spędzanie każdego wolnego czasu. Podobnie jak udział w rajdach pieszych, przygodowych czy miejskich. **Łączą pasję z wiedzą o najlepszym sprzęcie turystycznym. Doradzą w wyborze najlepszego plecaka trekkingowego, namiotu czy palnika, tak by każdy szlak stawał się przyjemniejszy.**Wszystko, czego potrzebujesz dla swoich aktywności, znajdziesz w Woda Góry Las. Dodatkowo w wypożyczalni sprzętu turystycznego znajdziesz sprzęt wysokiej klasy w niskich cenach – namioty, rakiety śnieżne, raki, czekany, kijki trekkingowe, uprzęże, nosidełka dla dzieci.
Więcej dowiesz się na stronie: wgl.pl 

Zapraszamy!