Gra miejska „Od marzeń do realizacji- działaj, rozwijaj, zdobywaj”

Gra miejska „Od marzeń do realizacji- działaj, rozwijaj, zdobywaj” składała się z dwóch etapów. Pierwszy etap- internetowy trwał od 3 do 20 października. Zgłoszone grupy miały za zadanie stworzenie kluczowych elementów biznes planu, opracowanie koncepcji biznesu oraz analizy ryzyka i konkurencji. W zmaganiach internetowych wzięło udział 41 grup z poznańskich szkół ponadgimnazjalnych. Rozgrywki online pozwoliły na wyłonienie 10. drużyn, które zdobyły największą liczbę punktów.

DRUŻYNA LICZBA PUNKTÓW
YES 31
KOTLETY BARTULI 30
KLAREMA 29
BRYGADA 202 29
LEXAB 28
KLAUDYNKI 27
ANIOŁKI CHARLIEGO 26
POKEMONY 26
GRAFICY 22

Dnia 22 października o godzinie 10:00 rozpoczął się drugi etap rozgrywek. Etap terenowy odbył się w przestrzeni miasta Poznania. Zadaniem graczy było między innymi: stworzenie spotu reklamowego swojej firmy, przeprowadzenie negocjacji z trudnym klientem oraz rozmowa z przedsiębiorcą. Gracze musieli wykazać się nie tylko wiedzą z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości, ale także pomysłowością i znajomością topografii miasta.

a1

a2

a3

a6

Każdy uczestnik gry terenowej otrzymał pakiet startowy. Koszulkę, posiłek oraz mapę.

W świecie przedsiębiorców najlepiej poradziła sobie drużyna KLAREMA w składzie: 
Weronika Kowalczyk, Barbara Bączyk, Nicole Klimek z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Poznaniu.

II miejsce zajęła drużyna YES w składzie: Paulina Stefańska z III Liceum Ogólnokształcącego, Bartosz Barczak z  XIV Liceum Ogólnokształcącego, i Aleksy Jankowski z Zespołu Szkół Budowlanych w Poznaniu.

III miejsce zajęła drużyna ANIOŁKI CHARLIEGO w składzie: Maja Kaźmierska, Aleksandra Habiera i Emilia Przybył z VI Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu.

Uroczyste zakończenie Gry Miejskiej odbyło się w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania, gdzie  zaprezentowano spoty reklamowe stworzone na jednym ze stanowisk gry. Dodatkowo wśród publiczności zgromadzonej w UMP odbyło się głosowanie na najatrakcyjniejszy spot reklamowy. W tej kategorii zwycięska okazała się drużyna KOTLETY BARTULI.

b1

b2

 Zwycięski spot można obejrzeć tutaj: https://youtu.be/mZJr2dTZrlg

Uczniowie otrzymali wyróżnienia i gratulacje z rąk pana Jędrzeja Solarskiego– Zastępcy Prezydenta Miasta Poznania. Wszyscy uczestnicy gry otrzymali certyfikaty ukończenia Gry Miejskiej.

c1

c2

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom gry, wolontariuszom, sponsorom, przedstawicielom firm: BZ WBK, ANIA KRUK, Sklep Podróżnika, Organic Farma Zdrowia, Kawiarnia Pod Pręgierzem.

Organizator Gry Miejskiej:

  • Stowarzyszenie Wielkopolskich Doradców Kariery WiDOK

Patron merytoryczny:

  • Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży w Poznaniu
  • Urząd Miasta Poznania